Aidat İşlemleri

2024 Yılı İçin Baro Aidatı Belirlendi

İstanbul Barosu Genel Kurulunda alınan karar gereğince gösterge rakamı esas alınarak Baro Aidatı 2024 yılı için 1.773,74 TL belirlendi. (Bu bedel; Baro aidatı ve TBB keseneği ilavesi ile oluşmuştur.)

Meslekte 2019 yılından itibaren yeni kayıt olanlar için sadece TBB Kesenek bedeli olan 252 TL olarak,  

Kamuda çalışan meslektaşlarımız için 1012,88 TL olarak (Kurumda çalıştığını gösterir belge şartı ile),

Meslekte 20 yılını dolduran ve aktif olarak çalışmayan meslektaşlarımız için 1012,88 TL olarak belirlenmiştir. (Vergi dairesi ve SGK’ dan alınacak ilişiksizlik belgesi ile)

Engelli meslektaşlarımız için 1012,88 TL olarak belirlenmiştir. (Devlet hastanesinden alınacak engelli raporu ile)Baro aidat ödemelerinizi:

1- İstanbul Barosu Başkanlığı adına kayıtlı Vakıfbank İstanbul Adalet Sarayı Şubesi TR51 0001 5001 5800 7286 2874 96 nolu hesaba baro sicili belirtilerek havale veya EFT yapılabilir. (Vakıfbank şubelerinden yapılan ödemelerde masraf ödemesiz)

İşbankası Galatasaray Beyoğlu Şubesi TR65 0006 4000 0011 0112 1299 66 nolu hesaba baro sicili belirtilerek havale veya EFT yapılabilir.

2- BARO Merkezimizde World, Bonus, Maksimum, Paraf özellikli kredi kartlarınıza taksitli olarak, Denizbank Afili Bonus kredi kartı vade farksız 12 taksit, Maksimum özellikli kredi kartlarınıza vade farksız 12 taksit seçeneği ve TEB BONUS ödeme butonu üzerinden tüm Bonus özellikli kredi kartlarınıza vade farksız 9 taksit ayrıca Avukatlarımız tüm Visa - Master Kredi kartları ile tek çekimle aidatlarını vade farksız ödeyebilir.

3- BARONET üzerinden aidatlarınızı Vakıfbank World ve Yapı Kredi World kredi kartları ile 3-6-9 ay taksitle, Bonus özellikli kredi kartlarınıza TEB BONUS ödeme butonu üzerinden tüm Bonus özellikli kredi kartlarınıza vade farksız 9 taksite kadar, Denizbank Afili Bonus kredi kartı ile vade farksız 12 taksit ve Maksimum özellikli kredi kartlarınıza vade farksız 12 taksit seçeneği ile, ayrıca Avukatlarımız tüm Visa - Master Kredi kartları ile tek çekimle aidatlarını vade farksız ödeyebilir.

4- Avukatlarımız Barokartları ile Baronet üzerinden TURKPARA seçeneğinden tüm kredi kartları ile vade farksız ödeme yapabilirler.

5- Vakıfbank veya İşbankası internet bankacılığı olan üyelerimiz kurum ödemelerinden giriş yaparak İstanbul Barosu Aidat ödeme seçeneği ile aidatlarını ödeyebilir.

6- Baro Merkez Muhasebe Servisi, Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı Muhasebe Biriminde, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Kartal Muhasebe Biriminde ödeme yapmak mümkün. (Nakit veya kredi kartı ile)

BARO MERKEZ: Aidat Ödemeleri hafta içi her gün 08.30-17.00 saatleri arasında nakit veya kredi kartı ile Baro Merkezinde 3. katta yer alan Muhasebe Biriminde yapılabilir.

ÇAĞLAYAN İSTANBUL ADALET SARAYI: Aidat Ödemeleri hafta içi her gün 08.30-16.00 saatleri arasında nakit veya kredi kartı ile 1.bodrum katta yer alan Baro Merkezinde Muhasebe Biriminde yapılabilir (-1. Kat/C Blok).

İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI KARTAL: Aidat Ödemeleri hafta içi her gün 08.30-16.00 saatleri arasında nakit veya kredi kartı ile zemin katta yer alan Baro Merkezinde Muhasebe Birimine yapılabilir (E Blok Zemin kat)

Ancak 2 taksitli ödemelerde, Temmuz ayındaki katsayı artışından etkilenmemek için, Ocak ve Haziran ayları sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Temmuz ayında ödenen 2. Taksitler Temmuz katsayısına göre belirlenen aidat miktarı olarak ödenir.

KREDİ KARTI AİDAT ÖDEME FORMU

Yükleniyor...