HABERLER
  • Son Güncelleme : 06.07.2024 12:18
  • Haber Giriş : 28.06.2024 17:37
  • Etkinlik : 28.06.2024

Balmumcu Tesisinin Durumuna İlişkin Açıklama

Türkiye Barolar Birliği adına kayıtlı olup mesleki, sosyal ve kültürel faaliyetlerde avukatların yardımlaşma ve dayanışmasını temin maksadıyla Baromuza tahsis edilen “Bestekar Şevki Bey Sk. No: 29 Beşiktaş/İstanbul” adresindeki taşınmazdaki kiracı/işletmeci hakkında Yönetim Kurulumuzun göreve gelmesinden hemen sonra 03.11.2022 tarihinde alınan karar ile tahliye için hukuki süreç başlatılmıştır. Bu kapsamda başlatılan icra takibi ve açılan tahliye davası neticesinde tahliye kararı alınmıştır.

Taşınmaz 03.08.2023 tarihinde tahliye edilmiştir.

Tahliye davasında tebligatın geçersiz olduğu iddiasıyla usulden tekrar ilk derece mahkemesine gönderilen dosyada fiili tahliyenin geçerli olduğunu ortaya koyacak şekilde davanın konusuz kalması sebebiyle karar verilmesine yer olmadığına kararı verilmiştir.

Geçmiş dönemlerde yer kullanımının avukat kamuoyunda tartışmalara neden olduğu dikkate alınarak, tesisle ilgili tahsis amacı doğrultusunda avukatlarımızın kullanımı için ne şekilde değerlendirileceği hususunda proje ve görüşler için meslektaşlarımızla bilgi paylaşımına devam edilecektir.

İstanbul Barosu

 

YAZDIR
Yükleniyor...