HABERLER
  • Son Güncelleme : 01.07.2024 17:13
  • Haber Giriş : 22.06.2024 21:58
  • Etkinlik : 20.06.2024

Orman Yangınlarının Önlenmesi İçin Devletin Önlemler Alması, Yurttaşlarımızın Bilinçlenmesi Sağlanmalıdır!

Çanakkale, İzmir, Manisa ve Uşak olmak üzere dört ilimizde meydana gelen orman yangınları, sıcaklığın iklim normallerinin üstüne çıkmasıyla ülkemizde her sene yaşanan bir çevre felaketi olarak ne yazık ki yine gündemimizdedir.

Gerek doğal zenginliklerimizin tahrip olması gerekse ormanlarda yaşayan canlılarımızın kayıpları bizi derinden etkilemektedir. Orman yangınlarının önlenmesi için devletin önlemler alması yurttaşlarımızın da bilinçlenmesi sağlanmalıdır.

Bunun içinse orman yangınlarına müdahale tekniklerinin geliştirilmesi ,yangına müdahale sürelerinin kısaltılarak yangın zararlarının en aza indirilmesi, orman yangınlarına müdahalede görev alan personelin eğitilmesi, yangın uzmanı eğitim merkezi ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi yurttaşların da orman yangınları için bilinçlenmesi doğa ve insanlık için de zararın en aza indirilmesi gerekmektedir.

İstanbul Barosu Afet Hukuku Merkezi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor bu konuda her türlü destek ve işbirliğine gönüllü olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

YAZDIR
Yükleniyor...