HABERLER
  • Son Güncelleme : 30.03.2024 23:14
  • Haber Giriş : 03.04.2024 20:13
  • Etkinlik : 04.04.2024

Takipçisi Olacağız

İstanbul Gayrettepe’de 02.04.2024 günü öğle saatlerinde bir apartmanın bodrum katında yer alan eğlence mekanının tadilatı sırasında  çıkan yangında, tadilat için çalışan 29 işçinin yanarak hayatını kaybetmesinin büyük üzüntüsünü yaşamaktayız.

Konu hakkında idari ve adli tahkikatın devam ettiği görülmekle, ilk gelen bilgilere göre, yapılan tadilatta gerekli iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınmamasının bu üzücü hadisenin oluşmasında temel etken olabileceği değerlendirilmektedir.

Maalesef yakın tarihli meydana gelen Soma, Ermek, Amasra, İliç’te yaşanan facialardan ders alınmadığı, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine kayıtsız kalınarak 21. Yüzyılda her türlü teknolojik gelişmenin bu kadar yaygın olduğu koşullarda İstanbul’un göbeğinde göz göre göre 29 kişinin yanarak can vermesine adeta davetiye çıkarıldığı üzülerek müşahede edilmektedir.

Yaşanan bu menfur hadisenin son olması en büyük dileğimiz olmakla, bu faciada sorumlulukları bulunanların yargı önünde gerekli cezaları almaları için olayın takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu

YAZDIR
Yükleniyor...