HABERLER
  • Son Güncelleme : 13.11.2023 09:44
  • Haber Giriş : 10.11.2023 11:16
  • Etkinlik : 10.11.2023

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Andık

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85’inci yıl dönümünde, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi törenle anıldı.

Atatürk’ü anma törenine İstanbul Barosu’nu temsilen Başkan Yardımcısı Av. Ali Gürbüz, Genel Sekreter Av. Burcu Öztoprak Alsulu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Bahar Güldaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Gülderen Z. Kavak Yıldırım, Av. Sinan Naipoğlu,  Av. Bahar Ünlüer Öztürk, Av. Elif Çalışkan katıldı. Törende, önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi Av. Burcu Aslan ile çok sayıda meslektaşımız da  hazır bulundu.

Büyük Önder Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu.

İstanbul Valisi Davut Gül, 1. Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Av. Ali Gürbüz, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları Cumhuriyet Anıtı’na sırasıyla çelenklerini sundu.

Çelenk merasiminin ardından; Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Tören, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

 

YAZDIR
Yükleniyor...