HABERLER
  • Son Güncelleme : 02.06.2023 11:40
  • Haber Giriş : 05.06.2023 16:06
  • Etkinlik : 05.06.2023

6 Yaşındaki H.K.G.’nin İstismarı Davası 17 Temmuz’a Ertelendi

6 yaşındaki H.K.G.’nin istismarı davasının 4. duruşması, 05.06.2023 Pazartesi günü İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme heyeti, karar çıkması beklenen duruşmada, sanıklar Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli’nin tutukluluk halinin devamına, bir sonraki duruşmanın, 17 Temmuz 2023 Pazartesi günü saat 10.00’da yapılmasına karar verdi.

Kapalılık kararı verilen duruşmaya, sanık ve müdahil avukatlar dışında, gözlemci sıfatıyla İstanbul Barosu Başkanı Av. Filiz Saraç, Kocaeli Barosu Başkanı Av. Mehmet Gül, Tekirdağ Barosu Başkanı Av. Egemen Gürcün, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Bahar Ünlüer Öztürk, İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Elçin Kılınçer, İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Sözcüsü ve Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu (TÜBAKKOM) Yürütme Kurulu Üyesi  Av. Birsen Baş Topaloğlu, TÜBAKKOM Sözcüsü ve Kırklareli Barosu Kadın Komisyonu Başkanı Av. Ilgaz Lale Kocakundakçı, TÜBAKKOM Yürütme Kurulu Üyesi Av. Pervin Taşçı Durak, İstanbul Barosu üyesi meslektaşlarımız katıldı.

İSTİSMARA UĞRAYAN BU ÇOCUKLARIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Duruşma sonra sonrasında değerlendirme yapan İstanbul Barosu Başkanı Av. Filiz Saraç, "Bu dava kapalı yapılıyor. Baroların müdahillik talepleri kabul edilmemişti. Bugün gözlemci olarak burada yer aldık. Çocukların, kadınların istismarına karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Barolar olarak insan haklarını savunmaya ve istismara uğrayan bu çocukların sesi olmaya devam edeceğiz. H.K.G.'nin istismarı davasının takipçisiyiz" dedi.

İSTİSMAR MAĞDURU ÇOCUKLARI VE KADINLARI ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Dava dosyasıyla ilgili değerlendirmede bulunan İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Sözcüsü Av. Birsen Baş Topaloğlu, “İstismar mağduru çocukları ve kadınları davalarında asla yalnız bırakmayacağız.  Katılma taleplerimiz reddedilse dahi gözlemci olarak bu davalarda olmaya devam edeceğiz. H.K.G. davasında sanıklar en ağır cezayı alana kadar davanın takipçisiyiz" dedi.

 

YAZDIR
Yükleniyor...