HABERLER
  • Son Güncelleme : 28.05.2023 15:19
  • Haber Giriş : 24.05.2023 11:57
  • Etkinlik : 24.05.2023

Yargıtay Av.Ersin Arslan’ın Katiline Verilen Ağırlaştırılmış Hapis Cezasını Onadı

Gebze'de 16.03.2021 tarihinde haciz işlemi sırasında meslektaşımız Av. Ersin Arslan’ı katleden borçlu Yavuz Yazıcı hakkında Gebze 1. Ağır Ceza Mahkemesince verilen ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası’, Yargıtay 1. Ceza Dairesi tarafından onandı. Tutuklu sanık Yavuz Yazıcı’nın cezası kesinleşti.

İstanbul Barosu, TBB ve Barolar ile birlikte takipçisi olduğumuz davada, meslektaşımız Av. Ersin Arslan’ı katleden sanık Yavuz Yazıcı hakkında, Gebze 1. Ağır Ceza Mahkemesince  ‘Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme’ suçundan ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası’ verilmişti.

Sanık Yavuz Yazıcı, avukatları aracılığıyla karara itiraz etmişti. Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi, suçta cezayı azaltıcı bir sebep bulunmadığına ve sanığın savunmasının inandırıcı olmadığı gerekçesiyle yerel mahkemenin verdiği kararda bir isabetsizlik görülmediğine karar vermişti.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi de Gebze 1. Ağır Ceza Mahkemesince verilen “Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme” suçundan ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ cezasını onadı.

Meslektaşımız Av. Ersin Arslan'ın ailesine bir kez daha sabır diliyor; mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelen her türlü saldırı ve şiddetin karşısında olmaya devam edeceğiz.

 

YAZDIR
Yükleniyor...