HABERLER
  • Son Güncelleme : 20.10.2022 13:40
  • Haber Giriş : 03.11.2022 18:52
  • Etkinlik : 18.10.2022

İş Uyuşmazlıklarında Tebligat, İcra Uygulamaları ve Elektronik Verilerin Delil Niteliği

İstanbul Barosu İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu tarafından düzenlenen “İş Uyuşmazlıklarında Tebligat, İcra Uygulamaları ve Elektronik Verilerin Delil Niteliği” semineri, Av. Eda Mukannasgil’in moderatörlüğünde 18 Ekim 2022 günü Baromuz Konferans Salonunda gerçekleştirildi.  Seminer, eş zamanlı olarak İstanbul Barosu instagram sosyal medya hesabı ile YouTube hesabından CANLI olarak yayınlandı.

41 MADENCİ İÇİN 1 DAKİKA SAYGI DURUŞU

Seminer başlamadan önce Av. Eda Mukannasgil katılımcıları, 14 Ekim 2022 gün Bartın Amasra’da Taşkömürü Maden İşletmesi’nde hayatını kaybeden 41 madenci için 1 dakika saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunun ardından İstanbul Barosu İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu Genel Sekreteri Av. Meltem Başar Yıldız açılış konuşması yaptı.

AV. DR. CENGİZ ABBASGİL ANILDI

İş Hukukuna katkıları ile duayenlik yapmış olan Av. Dr. Cengiz Abbasgil saygıyla anıldı. Oğlu Ali Abbasgil ve kızı Elif Abbasgil’e, iş hukukçusu Av. Ali Şen ile İstanbul Barosu İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Hasan Erdem tarafından anma plaketi takdim edildi.

OTURUM BAŞKANI 28. HUKUK DAİRESİ BAŞKANI HAKİM RECEP ÖZDEMİR

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi(BAM) 28. Hukuk Dairesi Başkanı Hakim Recep ÖZDEMİR’in oturum başkanlığı yaptığı seminerde ilk olarak, Gaziantep Barosu üyesi Av. Ömür TAŞAR “Tebligat Uygulamalarının İş ve İcra Hukukundaki Rolü, Sorunlar ve Çözümler” konulu sunum yaptı.

Ardından  İstanbul Barosu İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu Av. Hasan ERDEM, “İş Uyuşmazlıklarında Fesih, Temerrüt ve İcra Açısından Tebligat”, son olarak Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem ÖZDEMİR “İş Uyuşmazlıklarında Elektronik Verilerin ve Sosyal Medya Paylaşımlarının Delil Niteliği” konulu sunum yaptı.

AV. MEHMET DURAKOĞLU TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKTİM ETTİ

İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet DURAKOĞLU, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi(BAM) 28. Hukuk Dairesi Başkanı Hakim Recep Özdemir, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem Özdemir, Gaziantep Barosu üyesi Av. Ömür Taşar’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.


 

 

YAZDIR
Yükleniyor...