HABERLER
  • Son Güncelleme : 31.08.2022 17:18
  • Haber Giriş : 11.08.2022 15:44
  • Etkinlik : 11.08.2022

Meslektaşımız Av. Dilara Yıldız’ın Katledilmesi Davasına Katılma Talebinde Bulunduk

Tuzla’da 10 Ocak 2022 günü eski nişanlısı tarafından katledilen 28 yaşındaki meslektaşımız Av. Dilara YILDIZ’ın İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan davasına,  müdahil olarak katılma talebinde bulunduk. 

İstanbul Barosu ve İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi  ile birlikte Ankara Barosu, Ankara Barosu Gelincik Merkezi, İzmir Barosu, Hatay Barosu, Kocaeli Barosu, Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu(TÜBAKKOM), Türkiye Barolar Birliği Avukat Hakları Merkezi, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, davaya müdahil olarak katıma talebinde bulundu.

Duruşmaya, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu üyesi Av. Lütfi TOPRAÇ ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali GÜRBÜZ, İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi’nden Av. Birsen BAŞ TOPALOĞLU, Av. Özlem ŞEN, Av. Nilsu ÖNDER, Av. Handenur DAYICA, Av. Dilek YILMAZ, Av. Hale EROĞLU, Av. Tuğçe Melike ARSLAN, Av.Cansu AYAN, Av. Feyza ATİK, Av. Zeynep Cansel DAYLAN, Av. Begüm OSMA; katledilen meslektaşımız Av. Dilara YILDIZ’ın aile bireylerinin vekilleri Av. Özgür Deniz ADALI, Av. Behice Tuğçehan ERDOĞAN, Av. Filiz SARAÇ, Av. Ömer KAVİLİ, Türkiye Barolar Birliği(TBB) Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ramazan Erhan TOPRAK, TBB Kadın Hukuku Komisyonu(TÜBAKKOM) adına Yürütme Kurulu Üyesi Av. Birsen BAŞ TOPALOĞLU ve TBB Avukat Hakları Merkezi Genel Sekreteri Av. İbrahim Burak ESKİCİ,  Ankara Barosu adına Gelincik Merkezi Başkanı Av. Feyza ÇERÇİOĞLU, Kadın Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Av. Bilge GİRGİN, Kocaeli Barosu Başkanlığı adına Av. Nuriye YILMAZ,  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili Av. Neslihan KÜTÜK katıldı.

Tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nden duruşmaya SEGBİS ile katılan sanık Oktay Dönmez, daha önce savunmasını mahkeme huzurunda yapmak için dilekçe verdiğini, mahkeme heyeti huzurunda hazır edildiğinde savunma yapmak istediğini söyledi.

Avukatı  Ali Özgür BERKSUN da müvekkilinin mahkeme heyeti huzurunda savunma yapması için duruşmada hazır edilmesini talep etti.  Katledilen Av. Dilara Yıldız’ın ailesinin avukatı Özgür Deniz Adalı da yüzyüzelik ilkesi gereğince kendisinin de talebi doğrultusunda “tutuklu sanığın duruşmada hazır edilmesini talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, sanığın talebi doğrultusunda mahkeme huzurunda savunmasını yapması için duruşmada hazır edilmesine için cezaevine yazı yazılmasına, bu nedenle duruşmanın, 25 KASIM 2022 günü saat 09.30’a ertelenmesine karar verdi.

 

YAZDIR
Yükleniyor...