Giriş Tipini boş bıraktınız!

Sicil No'yu boş bıraktınız!

Kullanıcı Adını boş bıraktınız!

Şifrenizi boş bıraktınız!

Kapat

Unvanı boş bıraktınız!

Sicil No'yu boş bıraktınız!

T.C Kimlik No'yu boş bıraktınız!

Kullanıcı adını boş bıraktınız!

Kapat

Şifremi Unuttum işlemi tamamlandığında kayıtlı cep telefonu numaranıza Kullanıcı Adı ve Şifreniz gönderilir

Unvanı boş bıraktınız!

Sicil No'yu boş bıraktınız!

T.C Kimlik No'yu boş bıraktınız!

Kapat
HABERLER
  • Son Güncelleme : 09.01.2019 12:41
  • Haber Giriş : 18.12.2018 11:03
  • Etkinlik : 17.12.2018

İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Anıtkabir'de Ata'nın Huzurundaydı

İstanbul Barosu Heyeti 17 Aralık 2018 Pazartesi günü Ankara’da Ata’nın huzuruna çıktı.

İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri saat 12.00’da Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirdi.

Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av.Filiz Saraç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Başdanışmanı Av. Zafer Köken, TBB Disiplin Kurulu Üyesi Av.Sefa Bilgiç, TBB Delegesi  Av.Mehmet Bayraktar de hazır bulundu.

İstanbul Barosu adına Başkan Av. Mehmet Durakoğlu, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu. Yapılan saygı duruşundan sonra Başkan Durakoğlu Anıt Şeref Defterini imzaladı. Durakoğlu Şeref Defterine şunları yazdı:

AZİZ ATATÜRK;

İstanbul Barosu'nun yeni seçilen Yönetim Kurulu olarak yeniden huzuruna geldik.

Yolumuzu aydınlatan devrimlerinden aldığımız gücü geleceğe taşımak, kurduğun Cumhuriyetin ilkelerine bağlılığımızı pekiştirmek kurulumuz için ertelenemez hedeftir.

İstanbul Barosu, ülkemizin kurtuluş ve kuruluş felsefesinin müdafa-i hukuk temelli olduğunun bilinci ile onun ifade ettiği değerlere sahip çıkacaktır. Bu uğurda yapacağımız mücadelemizden bizi alıkoyacak hiçbir güç tanımaksızın çalışacağız. Gösterdiğin ülkü, bu mücadelemizin kılavuzudur.

Hedefimize mutlaka ulaşacağız.

Aydınlanma devriminin, özü itibariyle, bir hukuk devrimi olduğu bilinciyle; insan haklarını temel alan, hukukun üztünlüğüne dayalı, laik ve demokratik Türkiye için vereceğimiz uğraşı, senden aldığımız güç ve inançla sürdüreceğiz.

Bu amaçlardan sapmadan mücadele edeceğimize söz verirken, sarsılmaz bağlılığımızı yineliyoruz ve aziz hatıran önünde saygı ile eğiliyoruz.

İstanbul Barosu Yönetim Kurulu adına
Başkan
Av. Mehmet Durakoğlu

YAZDIR
Yükleniyor...