Giriş Tipini boş bıraktınız!

Sicil No'yu boş bıraktınız!

Kullanıcı Adını boş bıraktınız!

Şifrenizi boş bıraktınız!

Kapat

Ünvanı boş bıraktınız!

Sicil No'yu boş bıraktınız!

T.C Kimlik No'yu boş bıraktınız!

Kullanıcı adını boş bıraktınız!

Kapat

Şifremi Unuttum işlemi tamamlandığında kayıtlı cep telefonu numaranıza Kullanıcı Adı ve Şifreniz gönderilir

Ünvanı boş bıraktınız!

Sicil No'yu boş bıraktınız!

T.C Kimlik No'yu boş bıraktınız!

Kapat
HABERLER
  • Son Güncelleme : 05.12.2017 09:14
  • Haber Giriş : 05.12.2017 16:18
  • Etkinlik : 01.12.2017

Lojistik ve Taşıma Hukuku Sempozyumu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu ile Gaziantep Barosu’nun ortaklaşa düzenledikleri ‘Lojistik ve Taşıma Hukuku’ Sempozyumu, 01 Aralık 2017 Cuma günü Gaziantep’te Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Amfisinde yapıldı.

Sempozyumun açılış konuşmalarını İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Egemen Gürsel ANKARALI, Gaziantep Barosu Başkanı Av. İskender KAHRAMAN,   Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer YILMAZ yaptı.

İki oturum halinde gerçekleştirilen Sempozyumun ilk oturumunu Av. Egemen Gürsel Ankaralı yönetti. Beykoz Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ezgi Uzel Aydınocak, ‘Karayolu ile Tehlikeli Madde Taşınmasında Uygulanan Kurallar ve Yaşanan Sorunlar’, İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu Üyesi Av. Burcu Çotuksöken, Lojistik Sektöründe Asıl İşveren, Alt İşveren İlişkisi ve Bu İlişkinden Doğan Davaların Yargıtay Kararlarına Yansıması’,  Hasan Kalyoncu Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülçimen Yurtsever, ‘Yeşil Lojistik Köyleri’ konulu sunumlar yaptılar.

Sunumlardan sonra soru cevap bölümüne geçildi.

Öğleden sonra yapılan ikinci oturumu ARKAS Holding A.Ş. Risk Yönetimi Direktörü Av. Vural Ocal yönetti. Bu oturumda da Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aksoy Yavaş ‘Karayolunda Konteyner ile Yük Taşınmasında Konteynerde Meydana Gelen Zararın Tazmininde Sınırlı Sorumluluk Hükümlerinin Uygulanabilirliği’, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Av. Dr. H. Afşın İlha, ‘Konişmentolarda ve Çarter Sözleşmelerinde Bulunan Tahkim Klozlarının Yük İlgililerine Etkisi’, İ.Ü. Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Turkay Özdemir, ‘TTK VE CMR Hükümlerinde Sınırlı ve Sınırsız Sorumluluk Uygulaması’ konularında bildiriler sundular.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen oturumlarda konuşmacılar, Avukatlık mesleği, uzmanlaşma, hukukun gelişimi, Lojistik ve Taşıma hukukunun geleceği için mesleki olarak yapılabilecekler gibi konularda kısa bilgilendirmelerde bulundular. Dinleyiciler ve öğrencilerin soruları ve yorumları da Sempozyuma ayrı bir değer kattı.

YAZDIR
Yükleniyor...